Englezi
REUTERS/Carl Recine

Fudbalska reprezentacije Engleske savladala je selekciju Andore sa 4:0, dok su Island i Sjeverna Makedonija remizirali 2:2 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Prema očekivanjima Englezi su lako slomili otpor Andore i put ka pobjedi počeli su 18. minutu nakon što je Bukajo Saka dodao do Džesija Lingarda, a ovaj je iz sredine šesnaesterca zatresao mrežu za 1:0. Na drugi gol se čekalo do 72. minutu kada je Hari Kejn bio precizan sa bijele tačke.

Lingard je postigao novi gol u 78. minutu na asistenciju Sake za 3:0, a onda je konačnih 4:0 postavio Saka golom glavom poslije ubacivanja Lingarda.

Sjeverna Makedonija je otišla na Island s nadom da može osvojiti tri boda i bili su veoma blizu toga, kada je poveli golom Darka Velkovskog glavom u 12. minutu. Fin gol postigao je Ezgjan Alioski u 54. minutu za 2:0, nakon što  je oduzeo loptu na sredini terena, vodio je do šesnaesterca i odatle matirao protivničkog golmana.

Makedonci nisu imali puno sreće u 78. minutu, kada je golman Stole Dimitrieski odbranio fenomenalno izvedeni slobodan udarac Alberta Gudmundsona sa oko 30 metara, ali je Ingi Bjarnason pritrčao i smanjio na 2:1. Bod svom timu donio je Andri Gudjonsen tako što je primio loptu na pet metara, okrenuo se i matirao Dimitrieskog za 2:2.

Minimalnu pobjedu ostvarila je Bugarska na Litvanijom 1:0, pogotkom Ivajla Čočeva u 82. minutu, baš kao što je i Albanija golom Armanda Broje u 87. minutu osvojila tri boda protiv Mađarske.