U šestom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Brazil je sa 2:0 savladao Paragvaj, a Kolumbija i Argentina su odigrale neriješeno, 2:2.

“Karioke” su tako i dalje jedina ekipa koja je do sada ostvarila maksimalan učinak.

Brazilci su do vođstva stigli već u četvrtom minutu, kada je Nejmar iskoristio dobru poziciju u kojoj se našao i pogodio protivničku mrežu.

Posjed lopte je u nastavku bio dosta izjednačen, a ni jedni ni drugi nisu stvorili previše prilika. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Ričarlison je postigao drugi gol za goste, međutim učinio je to iz nedozvoljene pozicije i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Drugi dio je donio nekoliko šansi za Brazil, ali novih pogodaka nije bilo sve do samog finiša, kada je Lukas Paketa na asistenciju Nejmara postavio konačan rezultat, 2:0.

Argentina nije mogla poželjeti bolji početak meča, s obzirom na to da su već poslije osam minuta imali prednost od 2:0.

Prvi gol je u trećem minutu glavom postigao Kristijan Romero, nakon centaršuta Rodriga De Pola iz slobodnog udarca. Pet minuta kasnije, Leandro Paredes je poslije pasa Nikolasa Gonzalesa izašao sam pred Davida Ospinu, što je lako riješio i udvostručio prednost svoje ekipe, te se sa 2:0 otišlo na veliki odmor.

Činilo se da je momentum potpuno na strani Gaučosa, međutim Kolumbija se uspjela vratiti. U 51. minutu, Luis Murijel je iz jedanaesterca smanjio na 2:1, a konačan ishod, 2:2, u 94. minutu je postavio Migel Borha na asistenciju Huana Kuadrada.

Ostali rezultati:

• Peru – Ekvador 2:1 (Kristijan Kueva 63′, Luis Advinkula 89′; Gonzalo Plata 90+3′)
  • Venecuela – Urugvaj 0:0
  • Čile – Bolivija 1:1 (Erik Pulgar 69′; Marselo Moreno 81′)