Danas su igrane utakmice drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a pobjede su upisale selekcije Švedske, Poljske, Austrije i Mađarske. Neriješeno je bilo na duelu Izraela i Škotske.

Zlatan Ibrahimović je počeo meč protiv tzv. Kosova u startnih 11, ali se nije upisao među strijelce. Ipak, to nije omelo Švedsku da upiše laganu pobjedu na gostovanju u Prištini.

U 12. minuti Šveđani su poveli golom Ludviga Augustinsona na asistenciju Ibrahimovića. Do poluvremena gosti su postigli još jedan pogodak, a strijelac je bio Aleksander Isak. U drugom dijelu Švedska je još jednim golom zapečatila sudbinu tzv. Kosova, a to je učinio Sebastijan Larson u 70. minuti sa bijele tačke.

Austrija je na svom terenu savladala Farska Ostrva rezultatom 3:1. Gosti su neočekivano poveli golom iz kornera u 19. minuti Sonija Ragnara Nateštada. Međutim, do poluvremenu su Austrijanci brzo odgovorili i nisu dozvolili iznenađenje.

Aleksandar Dragović je prvo izjednačio u 30. minuti, da bi sedam minuta kasnije Kristoš Baugartner donio preokret svom timu. Pred kraj prvog poluvremena Saša Kalajdžić je, ispostaviće se, postavio konačnih 3:1 za Austriju.

Poljska je bez većih problema na svom terenu savladala Andoru očekivano rezultatom 3:0. Robert Levandovski je nakon pola sata igre doveo Poljake u prednost, što je bio rezultat na poluvremenu.

Ne dugo po početku drugog dijela napadač Bajerna iz Minhena postigao je svoj drugi gol na utakmici. Konačnih 3:0 za domaće postavio Karol Sviderski dvije minute prije kraja.

Mađarska je kao gost savladala San Marino istim rezultatom. Čak tri penala su imali gosti, od kojih su realizovali dva. Prvo je Adam Šalai u 13. minuti sa bijele tačke doveo svoj tim u prednost. Isti igrač je sedam minuta sedam minuta kasnije propustio priliku da sa iste pozicije uveća prednost.

Fudbaler Frajburga Roland Salai je u 71. minuti povećao na 2:0, a ponovo iz jedanaesterca konačnih 3:0 je postavio Nemanja Nikolič.

Izrael je na svom terenu remizirao protiv Škotske rezultatom 1:1. Domaći su pred kraj prvog poluvremena došli do prednost evrogolom Dora Pereca.

Bod Škotima donio je u 56. minuti Rajan Frejzer.