Holandija
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Fudbalska reprezentacije Holandije savladala je selekciju Crne Gore sa 4:0, dok je Danska tek u posljednjim trenucima uspjela da dođe do pobjede na gostovanju protiv Farskih Ostrva.

Nakon što su igrači Crne Gore remizirali u Turskoj sa 2:2, nadali su se da mogu do iznenađenja i u Holandiji, ali ipak selekcija Luja van Gala je ostvarila veoma ubjedljivu pobjedu. Prvi gol na meču postigao je Memfis Depaj sa bijele tačke u 38. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Potpuni slom gostiju dogodio se od 62. minuta kada je lopta nakon odbijanja stigla do Depaja i on je sa deset metara pogodio bliži ugao za 2:0. Žoržinjo Vajnaldum je povećao na 3:0 u 70. minutu kada je dobio sjajnu loptu od Stivena Berghuisa i lako je matirao Matiju Šarkića.

Konačnih 4:0 postavio je Kodi Gakpo u 76. minutu fantastičnim golom sa oko 20 metara. Nakon ove utakmice Holandija ima deset bodova, a Crna Gora je ostala na sedam.

Danska se dosta mučila na gostovanju na Farskim Ostrvima i ostvarili su pobjedu tek na samom kraju. Tom golu gostiju prethodio je drugi žuti karton Rene Jensena u 84. minutu, a samo minut kasnije Danci su stigli do vođstva.

Trenutak odluke dogodio se u 85. minutu kada Jonas Vind bio najviši u skoku nakon centaršuta Matijasa Jensena i matirao je protivničkog golmana za 1:0.

Prava goleada viđena je u duelu Izraela i Austrije, gdje je domaći tim slavio sa 5:2. Poveli su domaćini predivnim golom Manora Solomona u petom minutu. Na 2:0 je povećao Munas Dabur u 20. minutu, da bi na 3:0 povećao Eran Zahavi poslije istrčanog kontranapada u 33. minutu.

Nadu Austriji vratio je Kristof Baumgartner u 42. minutu nakon maestralne asistencije Florijana Griliša. Marko Arnautović je u 55. minutu postigao fenomenalan gol, nakon što je primio loptu na ivici šesnaesterca, okrenuo se i smanjio na 3:2.

Poslije velike greške igrača Austrije, Šon Vajsman je oduzeo loptu i veoma preciznim šutem u 59. minutu povećao na 4:2. Sigurnu pobjedu Izraelu donio je Zahavi svojim drugim golom u 90. minutu.