Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo: Rusija slavila na Kipru, Slovenija osvojila tri boda u Ljubljani

U današnjim mečevima kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koji su počeli od 18 časova, pobjede su upisali Slovenija, Rusija, Norveška, Srbija i Azerbejdžan.

Rusija je na Kipru savladala Kipar rezultatom 2:0 i tako sa utakmicom više došla na prvo mjesto grupe H sa tri boda više od Hrvatske.

Rusi su poveli u šestoj minuti kada je topovskim udarcem unutar kaznenog prostora Aleksandar Erokhin doveo svoj tim u prednost. Imali su gosti do kraja poluvremena još nekoliko prilika da uduplaju vođstvo, no Fedor Smolov i Aleksej Mirančuk nisu iskoristili svoje prilike.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu, Rusija je uspjela da udvostruči prednost. Rifat Zemaletdinov se dobro snašao u šesnaestercu Kipra i preciznim udarcem postigao pogodak.

Do kraja susreta je Kipar čak bio opasnija reprezentacija i češće pred golom gostiju, ali nisu mogli makar do počasnog pogotka pa je na semaforu ostalo 2:0 za Rusiju.

Slovenija je u Ljubljani savladala Maltu minimalnim rezultatom 1:0 i tako se barem privremeno izjednačila na drugom mjestu tabele sa Hrvatskom.

Jedini pogodak za “Zmajčeke” postigao je Sandi Lovrić u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Slovenija se nakon vodećeg gola u drugom poluvremenu malo više fokusirala na odbranu svog gola, pa nisu imali problema sačuvati mrežu protiv Maltežana koji su nakon ovog kola ostali sa četiri boda.