Laktaši lako sa Podrinjem do polufinala Kupa Dr Milan Jelić

Fudbaleri Laktaša izborili su plasman u polufinale i zimovaće u Kupu Republike Srpske “Dr Milan Jelić”, što je istorijski rezultat ovog kluba koji se ljetos, poslije deset godina pauze, vratio u prvoligaški karavan.

Izabranici trenera Miljana Bajića pobijedili su u Janji ekipu Podrinja rezultatom 2:0, a otpor domaćina tim iz Laktaša je slomio u drugih 45 minuta.

Nakon prvog poluvremena nije bilo pogodaka. Gosti su imali nešto više od igre, napadali i držali posjed lopte, propustili su i nekoliko prilika, ali se mreže nisu tresle. Podrinje je pružilo jak otpor favorizovanom protivniku, te su nekoliko puta priprijetili, međutim bez većeg uspjeha.

U nastavku susreta Laktaši su uspjeli slomiti Podrinje. Gosti su poveli u 68. minutu kada je mrežu tima iz Janje pogodio Ognjen Škorić – 1:0. Nakon primljenog gola Podrinje je pokušalo na sve načine da uspostavi terensku inicijativu i utakmicu vrati u egal završnicu, ali bez puno uspjeha. U sudijskoj nadoknadi Laktaši dolaze do pobjede od 2:0, a prolaz dalje u polufinale Kupa RS Dr Milan Jelić, ovjerio je David Vuković – 2:0.

Laktaši prvi put su u svojoj istoriji nastupiti u polufinalu Kupa Republike Srpske. Prije Podrinja, Laktašani su upisali dvije gostujuće pobjede, u šesnaestini finala savladali su Omladinac u Brestovčini (2:0), a u četvrtfinalu banjalučki Željezničar (6:1).

PODRINJE – LAKTAŠI 0:2 (0:0)

Strijelci: Škorić u 68. i D. Vuković u 90+2. minutu. Stadion: Podrinja u Janji. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka). Žuti kartoni: Mehmedović, Božić, Marković, Jahić, trener Lazarević (Podrinje), Subotić, Amidžić (Laktaši).

PODRINJE: Šito, Andrić, Bradarić (od 79. minuta Mitrašinović), Jovanović (od 79. minuta Perković), Božić, Mehmedović (od 46. minuta Račanović), Pantić, Savić (od 46. minuta Jahić 5,5), Perić, Marković, Maksimović (od 46. minuta Ristić).

LAKTAŠI: Tadić, Milić, Amidžić (od 82. minuta Savanović), Milojević (od 85. minuta Keleman), Ostojić, Marković (od 82. minuta Stamenković), Škorić (od 82. minuta Petković), Bosančić, Runić, Dojčinović, D. Vuković (od 90+3. minuta Subotić).