U okviru 17. kola holandskog prvenstva igrao se “De klasiker” između Ajaksa i Fejnorda. Ispostavilo se da je jedan gol bio dovoljan domaćima za novi trijumf rezultatom 1:0.

Kopljanici” su bili agresivniji početkom meča i više su željeli da dođu do pogotka. Jurišali su izabranici Erika Ten Haga na gol gostiju bez zadrške.

Ajaks je odradio odličnu timsku akciju, lopta je došla do Rajan Grevenberha koji je pronašao put pokraj protivničkih igrača i uputio odličan udarac sa 17 metara koji je otišao iza leđa golmana Nika Marsmana. Ajaks je poveo rezultatom 1:0.

Gostujući tim je bio uspavan, a najagilniji igrač “Narodnog kluba” bio je Tajrel Malakia koji je na sve načine pokušavao da ugrozi Ajaksov gol. Međutim, saigrači nisu pratili njegov tempo.

Igrači domaćeg tima nisu dozvolili da se rezultat mijenja u prvom dijelu meča, te se na odmor otišlo sa prednošću Ajaksa od 1:0.

Ajaks je nastavio da prijeti i u nastavku meča, Jirgen Ekelenkamp se našao u šesnaestercu Fejnorda, primio odličnu loptu i šutirao, ali su odbrambeni igrači gostujućeg tima klizećim startovima blokirali njegov udarac.

Srpski internacionalac Dušan Tadić je u 70 minutu došao do lopte pred golom protivnika i snažno šutirao po golu, ali mu je slavlje pokvario odbrambeni igrač gostiju koji mu je blokirao šut. Teško da bi golman mogao odbraniti taj udarac.

Na kraju se ispostavilo da Fejnord nema rješenje da poravna rezultat ili dođe do prednosti. “Kopljanici” su uspjeli sačuvati minimalnu prednost i osvojiti nova tri ligaška boda. Rezultat je ostao 1:0 za Ajaks.

Ajaks svoj sljedeći meč igra u gostima protiv Fortune, dok će Fejnord ugostiti AZ Alkmar.