Fudbaleri Alavesa savladali su u sedmom kolu španske Primere ekipu Atletiko Madrida sa 1:0 i tako stigli do svojih prvih bodova u sezoni nakon što su prethodno zabilježili pet startnih poraza.

Malo ko se nadao da bi fudbaleri Alavesa mogli da urade nešto više u današnjem meču protiv Atletiko Madrida, naročito nakon košmarnog početka sezone i pet vezanih poraza uz veoma lošu formu.

Ipak, izabranici Havijera Kaljehe su se pobrinuli da ušutkaju “nevjerne Tome” tako što su danas stigli do prvih bodova protiv favorizovanog protivnika koji se prije ovog kola nalazio na drugom mjestu na tabeli.

Gol odluke postignut je već u četvrtom minutu meča, kada je korner izveo Ruben Duarte, a najviši u šesnaestercu gostujućeg tima bio Viktor Laguardija i udarcem glavom zatresao mrežu Jana Oblaka.

U prvom poluvremenu nije bilo nekih velikih prilika, a “Jorgandžije” su imale terensku inicijativu koju, na njihovu žalost, nisu uspjeli da krunišu pogotkom.

Dobru priliku u uvodnim minutama drugog dijela imao je Mario Hermoso, ali je njegov udarac sa nekih dvadesetak metara završio malo pokraj stative.

Nastavio je Atletiko da pritiska, a u 69. minutu bio je blizu izjednačenja kada je udarac oprobao Anhel Korea, ali je golman Alavesa bio na pravom mjestu i ukrotio njegov pokušaj.

Imali su i domaći svoje šanse, a jednu od njih nije iskoristio Tomas Pina kada je u 82. minutu iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

Pokušali su gosti da dođu do boda u preostalim minutama meča, ali je Alaves uspio da se odbrani i stigao, već sada možemo reći, do zlata vrijednih bodova.

Alaves će u narednom kolu gostovati u Bilbau kod Atletika, dok će Atletiko Madrid nakon gostovanja Milanu u Ligi šampiona u derbiju dočekati posrnulu Barselonu.