Aleksander-Arnold donio Liverpulu tri boda vrijedna Lige šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula savladali su na domaćem terenu ekipu Aston Vile sa 2:1 u 31. kolu engleske Premijer lige.

Ekipa Jirgena Klopa se polako vratila u borbu za mjesta koja vode u Ligu šampiona za narednu sezonu. Prvu priliku na meču imao je Mohamed Salah u 14. minutu kada je njegov šut glavom otišao pored gola. Par minut kasnije je Dijego Žota šutirao sa dvadeset metara, no to je prošlo pored stative. Emilijano Martinez je sjajno reagovao u 32. minutu kada je odbranio šut Trenta Aleksandera-Arnolda iz slobodnog udarca sa 20 metara.

Za šok domaćih pobrinuo se Oli Votkins u 43. minutu kada je primio loptu od Džona Mekgina i sa nekih desetak metara maestralno matirao Alisona Bekera za 1:0.

Već u sljedećem napadu Roberto Firmino je postigao gol, no sudija je nakon gledanja snimka utvrdio da se Brazilac našao u ofsajdu i Aston Vila je odmor otišla sa vođstvom od 1:0.

Endi Robertson je pokušao da savlada Martineza nakon brze akcije svojih saigrača u 57. minutu, no golman gostiju je to odbranio, ali se na pravom mjestu našao Salah i lagano je smjestio loptu u mrežu za 1:1.

Mahmud Trezege nije imao puno sreće u 63. minutu kada je njegov šut sa distance završio na stativi. Aston Vila je povremeno napadala i Ros Barkli je u 77. minutu natjerao Alisona da pokaže svoje golmanske sposobnosti da bi sačuvao gol.

Domaći igrači su napadali svim silama pred kraj utakmice i to im se isplatilo u sudijskoj nadoknadi. Đerdan Šaćiri je ubacio u šesnaesterac i tu je Fabinjo pokušao da postigne gol, no Martinez je dobro reagovao i ponovo se lopta odbila do igrača Liverpula, ovog puta Aleksandera-Arnolda koji je šutirao sa vrha šesnaesterca i zakucao loptu u mrežu za pobjedu svog tima od 2:1.

U narednom kolu Liverpul gostuje Lidsu, a Aston Vila će dočekati Mančester siti.