Arsenal na Elan Roudu nastavio pobjedničku seriju

Fudbaleri Arsenala savladali su u 11. kolu engleske Premijer lige ekipu Lidsa u gostima sa 1:0.

Utakmicu na “Elan Roudu” između Lidsa i Arsenala obilježio je prekid nakon samo jednu minutu igre kada su se igrači povukli u svlačionice nakon što je ustanovljeno da postoji problem u tehnologiji koja omogućuje komunikaciju među sudijama. Nakon 40 minuta prekida meč je nastavljen.

Arsenal je poveo u 35. minutu nakon što je loptu u šesnaesterac ubacio Martin Odegard gdje se najbolje snašao Bukajo Saka i postigao gol za, ispostaviće se, nova tri boda za njegovu ekipu.

Važno je istaći i to da je Lids najbliži izjednačenju bio u 64. minutu kada je sa bijele tačke šutirao Patrik Bamford, ali je njegov udarac odličnom odbranom zaustavio Aron Ramsdejl.

Novu šansu za izjednačenje imao je domaći tim u 77. minutu kada je sa ruba kaznenog prostora šutirao Brenden Aronson, ali se Ramsdejl ni ovoga puta nije dao iznenaditi. Promjene rezultata do kraja nije bilo te je Arsenal upisao još jednu pobjedu.