Arteta ne zna za preokret nakon što Arsenal gubi na poluvremenu

Fudbaleri Arsenala poraženi su u prvom kolu Premijer lige od ekipe Brentforda sa 2:0, te su tako nastavili nevjerovatno loš niz sa Mikelom Artetom kada gube na poluvremenu.

Španski trener je 2019. godine preuzeo ekipu Arsenala i sa njima je osvojio FA kup i Komjuniti šild, ali ima veoma lošu statistiku u Premijer ligi kada njegov tim gubi nakon prvih 45 minuta. Naime, on je do sada vodio tim iz Londona na 59 utakmica Premijer lige i ostvario je 27 pobjeda, uz 13 remija i 19 poraza.

Čak 12 tih poraza je ostvario nakon što je Arsenal gubio na poluvremenu, a samo je četiri puta uspio da izvuče bod, dok nijednom nisu uspjeli da preokrenu i trijumfuju. Njih sada u drugom kolu očekuje derbi protiv Čelsija.