Fudbaleri Aston Vile savladali su na gostovanju ekipu Mančester junajteda sa 1:0 u šestom kolu Premijer lige.

Nakon što su u prethodnom kolu protiv Vest Hema sačuvali pobjedu nakon odbrana penala Davida de Hee, sada je sreća okrenula leđa timu Mančester junajteda. Prvu priliku na meču imao je Mejson Grinvud kada je prošao kroz odbranu Aston Vile, ali je njegov šut odbranio Emilijano Martinez

U 22. minut Oli Votkins je pokupio jedan odbijanac  na vrhu šesnaesterca, no to je zaustavio De Hea. Do kraja poluvremena vrijedi istaći i šansu Harija Mekgvajera kada je bio najviši u skoku nakon kornera, no Martinez je opet bio na pravom mjestu.

Obje ekipe su nastavile s napadima u drugom poluvremenu, a opet je Votkins bio najbliži golu i ot u 69. minutu, ipak taj šut sa desetak metara je odbranio De Hea.

Trenutak odluke dogodio se u 88. minutu kada je Daglas Luiz ubacio iz kornera, a Kortni Haus se izvukao na deset metara i glavom zatresao mrežu domaćina za 1:0.

Nadu da mogu bar do boda igrači Mančester junajteda imali su u 93. minutu kada je sudija svirao penal. Odgovornost je preuzeo Bruno Fernandeš i poslao je loptu visoko preko gola, te je ostalo 1:0.

Naredni meč igrači Mančester junajteda igraju protiv Evertona, a Aston Vila gostuje Totenhemu.