Photo by Alberto Lingria/Xinhua-Starsport

Fudbaleri Atalante su u 13. kolu Serije A savladali ekipu Specije rezultatom 5:2. Dva gola za domaći tim je postigao Mario Pašalić, dok su po jedan postigli Duvan Zapata, Luis Murijel i Ruslan Malinovski. Strijelac oba gola za goste je bio Mbala Nzola.

Gosti su dosta bolje i konkretnije otvorili utakmicu. Već u 11. minutu uslijedio je opasan napad za Speciju, kada je Danijel Verde snažno šutirao sa ivice šenaesterca, ali je golman Atalante Huan Muso uspio da skrene loptu u stativu.

Međutim, ovu akciju je sjajno ispratio Mbala Nzola, koji je nakon odbijene lopte odlično odreagovao i sjajnim šutem matirao Musoa, pa su gosti poveli u 11. minutu meča.

Ali, samo sedam minuta kasnije su domaći uspjeli da izjednače. Igrao se 18. minut kada je Davide Zapakosta odlično probio po desnoj strani i prevario dvojicu protivničkih igrača, a nakon toga je i odlično centrirao u šesnaesterac gdje se sjajno snašao Mario Pašalić za 1:1.

U nastavku su fudbaleri Atalante uspostavili ritam igre, a nagrada je stigla u 38. minutu, kada je Duvan Zapata sa bijele tačke donio preokretdomaćima, a prethodno je defanzivac Specije igrao rukom u šenaestercu.

Samo tri minuta kasnije uslijedio je još jedan gol Atalante, a još jednom se u listu strijelaca upisao Pašalić, nakon što ga je odličnim centaršutom u šesnaestercu pronašao strijelac drugog gola Zapata, čime je zaokružene vrlo uzbudljivo prvo poluvrijeme.

Na samom početku drugog poluvremena je Pašalić mogao doći i do trećeg pogotka, ali je njegov šut završio na lijevoj stativi golmana Specije, Ivana Provedela

U finišu meča smo vidjeli još tri pogotka, dva u režiji domaćeg tima, dok su jedan postigli gosti. U 83. minutu je pogodio Luis Murijel a šest minuta kasnije je za 5:1 pogodio i Ruslan Malinovski

Da pobjeda ne bi bila baš toliko objedljiva, pobrinuo se Nzola, koji je u drugoj minuti sudijske nadoknade postigao svoj drugi gol, čime je postavio konačan rezultat 5:2.

Atalanta je time došla do sedme pobjede, a imaju i četiri remija, te dva poraza u dosadašnjem dijelu prvenstva. Speciji je ovo osmi poraz ove sezone, a imaju i dvije pobjede uz tri remija.

U narednom kolu Atalanta će gostovati Juventusu, dok će Specija dočekati Bolonju na domaćem terenu.