Atalanta u sjajnom meču nadjačala Napoli, Petanja promašio bod za domaćine

U okviru 16. kola Serije A, Atalanta je kao gost savladala Napoli sa 3:2. Golove za ekipu iz Napulja su postigli Ruslan Malinovski, Merih Demiral i Remo Frojler, dok su kod domaćina precizni bili Pjotr Zielinski i Dris Mertens.

Nakon 16 odigranih susreta u italijanskom šampionatu, Napoli je ostao na 36 bodova, dok je Atalanta stigla do svog 34.

Ruslan Malinovski je već u sedmom minutu doveo goste do vođstva, da bi na 1:1 u 40. poravnao Pjotr Zielinski i tako se otišlo na veliki odmor.

Dris Mertens je u 47. minutu preokrenuo na 2:1, a Merih Demiral je izjednačio u 66. Konačan ishod, 3:2, u 71. minutu je postavio Remo Frojler.

Andrea Petanja je u samom finišu imao odličnu priliku da donese bod Napoliju, međutim nije bio dovoljno precizan i poslao je loptu preko gola.

U narednom kolu, Atalanta će igrati protiv Verone u gostima, a Napoli na svom terenu dočekuje Empoli.