Garsija

Levante i Atletik Bilbao odigrali su utakmicu bez golova na otvaranju 14. kola španske Primere

Fudbaleri Atletika iz Bilbao prevalili su dug put iz Baskije na jug Španije kako bi odigrali utakmicu koju će obje ekipe što prije željeti izbrisati iz pamćenja i okrenuti sa nastavku prvenstva.

Pred ulazak u posljednjih pet kola prvog dijela sezone obje su ekipe imale svoju računicu, pobjeda bi Levanteu donijela veću šansu za bijegom iz zone ispadanja, dok bi se ekipa sa “San Mamesa” priključila borbi za vrh.

Ishod takvih želja na kraju je bilo 90 minuta fudbala u kojem su oba tima uspjela tek dva puta šutnuti ka golu protivnika, te podijeliti bodove sa konačnim rezultatom 0:0.

Atletik Bilbao se sada nalazi na sedmom mjestu sa 19 bodova, dok je Levante ostao pretposljednjeplasirana ekipa sa sedam osvojenih bodova. Šansu da poprave utisak imaće već u narednom kolu kada će Atletik Bilbao ugostiti Granadu, a Levante će gostovati Betisu.