Fudbaleri Atletik Bilbaa su u Rijadu savladali ekipu Atletiko Madrida rezultatom 2:1 i na taj način se plasirali u finale španskog Superkupa.

Podsjećamo, u srijedu je Real Madrid pobjedom protiv Barselone rezultatom 3:2 postao prvi finalista Superkupa Španije, a sada smo dobili i drugog finalistu, a to je ekipa Atletik Bilbaa.

Vrlo malo uzbuđenja smo mogli vidjeti u prvom poluvremenu. Jedina situacija vrijedna pomena je ona iz 10. minuta, kada je napadač Atletik Bilbaa Inaki Vilijams primio precizan pas u šesnaestercu i snažno pucao iz prve po sredini gola, ali se Jan Oblak istakao sjajnom odbranom.

Međutim, drugo poluvrijeme je bilo izuzetno uzbudljivo. Atletiko Madrid je u 62. minutu došao do vođstva od 1:0. Tomas Lemar je izveo korner, najviši u skoku je bio Žoao Feliks koji je pogodio stativu, ali se lopta nesrećno odbila o leđa golmana Bilbaa Unaja Simona i završila u mreži.

Ali, u nastavku se nisu predavala ni fudbaleri Bilbaa, koji su u finišu meča došlo prvo do izjednačenja u 77. minuti preko Jeraja Alvareza, a samo četiri minuta kasnije Niko Vilijams je donio preokret svojoj ekipi.

U sudijskoj nadoknadi vidjeli smo i ”karate” potez Hozea Marije Gimeneza nad Inigom Marinezom nakon čega ga je glavni sudija meča Giljemo Kuadra poslao u svlačionicu. Monstruozan start Himeneza možete pogledati OVDJE.

Do kraja utakmice nije bilo promjene na semaforu, pa će tako fudbaleri Atletik Bilbaa protiv Real Madrida u finalu, koje je na programu 16. januara, imati priliku da po četvrti put osvoje španski Superkup.