serhi gvardiola

Danas su na programu bile dvije utakmice četvrtog kola španske Primere. Atletik Bilbao je kući savladao Majorku rezultatom 2:0, dok su fudbaleri Levantea i Rajo Valjekana odigrali neriješeno 1:1.

U prvoj utakmici Levante i Rajo Valjekano su podijelili bodove. Domaći su došli do prednosti preko Rodžera Martija u 39. minuti sa bijele tačke. Izjednačenje je donio Serhio Gvardiola u drugoj minuti sudijske nadoknade i tako spasio goste poraza u ovom meču.

U narednom meču Levante će igrati protiv Elčea, dok će Rajo Valjekano dočekati Hetafe.

U drugom meču dana Atletik Bilbao je pobijedio na domaćem terenu Majorku sa 2:0. Blistao je Iker Munjain sa dvije asistencije.

U vođstvo Baske je doveo Dani Vivijan u 68. minuti, dok je konačan rezultat postavio Inaki Vilijams u 74. minuti.

Narednu utakmicu Atletik Bilbao će na noge Atletiko Madridu, dok će Majorka dočekati Viljareal.