Atletiko demolirao Granadu, Suarez debitovao sa dva gola i asistencijom

Fudbaleri Atletiko Madrida ubjedljivo su savladali u 3. kolu Primere ekipu Granade sa 6:1, a meč su obilježila dva gola i asistencija Luisa Suareza na debiju za novi tim.

Veoma ubjedljivo je tim Dijega Simeona otvorio prvenstvo, a prvi gol na meču postigao je Dijego Kosta u devetom minutu. Rui Silva odbranio je penal Saulu u 16. minutu, a Viktor Dijaz je propustio sjajnu šansu da izjednači na 1:1.

Čim se krenulo u drugom poluvremenu, Anhel Korea je povećao na 2:0, da bi mladi Žoao Feliks poslije asistencije postigao i gol u 65. minutu. Ubrzo nakon toga u dresu “Jorgandžija” debitovao je Luis Suarez, a Marko Ljorente matira Silvu za 4:0. Nije dugo trebalo Urugvajcu da postigne prvi gol za novi tim, da bi počasni pogodak za goste postigao Horhe Molina u 87. minutu. Ni to nije bio kraj, pošto Suarez po drugi put trese mrežu protivnika za konačnih 6:1.

Ovo je Granadi prvi poraz poslije dvije pobjede i u narednom kolu gostuju Kadizu, a Atletiku će u goste Hueski u svom drugom meču u prvenstvu.