Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na gostovanju ekipu Valensije sa 1:0 u 11. kolu španske Primere.

Na početku utakmice Karlos Soler imao je prvu priliku, ali je šutirao direktno u Jana Oblaka. Veliku priliku u 21. minutu propustio je Hose Maria Himenez u 21. minutu kada je iz dobre pozicije poslao loptu pored gola. Odmah zatim Uroš Račić je na drugoj strani stvorio sebi šansu, no i njegov pokušaj zaustavio je Oblak.

Do kraja poluvremena vrijedi istaći još priliku Tomasa Lemara u 38. minutu sa vrha šesnaesterca kog je odbranio Žaum Domenek. Do kraja poluvremena i u na početku drugog dijela nije bilo puno zanimljivosti na terenu, izdvaja se novi pokušaj Lemara, a sada je bio izblokiran u 55. minutu.

Trenutak odluke dogodio se u 79. minutu kada je Janik Karasko ubacio u peterac sa lijeve strane, a lopta je nesrećno zakačila Antonija Lata i odbila se u njegovu mrežu za vođstvo tima Dijega Simeonea od 1:0. Pokušala je Valensija do kraja da izjednači, ali im to nije uspjelo.

Naredno kolo Atletiko Madrid dočekuje Valjadolid, a Valensija će u goste Eibaru. U ranije odigranom duelu Elče i Kadiz su golovima Lukasa Boje i Alvara remizirali sa 1:1.