Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na domaćem terenu ekipu Ueske sa 2:0 u okviru 31. kola španske Primere.

Samo nekoliko dana nakon što su bili u centru pažnje zbog osnivanja nove Superlige, a zatim i istupanja iz iste, igrači Atletiko Madrida su nastavili šampionsku trku. U posljednjih pet utakmica osvojili su sedam bodova i gradski rival im se primakao, ali je i Real remizirao sa Hetafeom i Atletiko je iskoristio priliku da ode na tri boda.

Prvu priliku na meču imala je Ueska u četvrtom minutu, tačnije Diomitros Siovas kada je sa par metara poslao loptu direktno u Jana Oblaka. U 11. minutu zaprijetio je Janik Karasko sa desetak metara, ali je to odbranio golman gostiju, kao i Saulu koji je pripucao nakon toga.

Atletiko je stigao do vođstva u 39. minutu kada je Anhel Korea dobio loptu od Markosa Ljorenta, izbacio svog čuvara driblingom i sa vrha šesnaesterca matirao protivničkog golmana za 1:0.

Čim se krenulo u drugom poluvremenu Koke je stvorio sebi priliku i šutirao sa desetak metara, ali je sjajno reagovao Alvaro Fernandez. Tražili su domaći igrači penal u 64. minutu nakon prekršaja nad Karaskom, ali sudija je rekao da se igra nastavi.

Igrači Dijega Simeona udvostručili su prednost u 81. minutu kada su na vrhu šesnaesterca oduzeli loptu rivalima, a Ljorente je proigrao Karaska koji je bio sam ispred gola i lagano se upisao u strijelce za 2:0.

Domaći igrači su kasnije lagano priveli meč kraju i ostvarili veoma bitnu pobjedu u šampionskoj trci.

U narednom kolu će gostovati ekipi Atletik Bilbaa, a Ueska dočekuje Hetafe.