Autogol pogurao Čelsi u polufinale FA kupa, Ziješ potvrdio pobjedu u nadoknadi (VIDEO)

Čelsi je u četvrtfinalu FA kupa savladao Šefild junajted na svom terenu rezultatom 2:0.

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 24. minuti kada je igrač sredine terena Šefild junajteda nesrećno loptu poslao u sopstvenu mrežu. Ben Čilvel je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Oliver Norvud u namjeri da blokira taj udarac, skrenuo loptu i prevario svog golmana Arona Remsdejla.

Mogao je Čelsi na odmor i sa dva gola prednosti, međutim Kristijan Pulišić je u 42. minuti iz izgledne prilike loše šutirao i Remsdejl nije imao problema da ukroti taj pokušaj.

Imao je Pulišić sjajnu priliku samo dvije minute nakon što je krenulo drugo poluvrijeme, tada je Remsdejl bio na težem zadatku, ali ipak uspio sačuvati svoj gol.

Sredinom drugog dijela probudio se Šefild i u rasponu od dvije minute dva puta opasno zaprijetio. Prvo je Dejvid Mekgoldrik loptu glavom poslao pored gola, a zatim je Kepa Arizabalaga morao reagovati pri udarcu Olivera Mekburnija.

To je međutim bilo sve od gostiju na ovoj utakmici, a Čelsi je trijumf i plasman u polufinale FA kupa ovjerio u drugoj minuti nadoknade kada je Hakim Ziješ realizovao dobru priliku. Osim “Plavaca” u polufinalu se nalaze Mančester siti i Sautempton, a tek treba da odigraju svoj susret Mančester junajted i Lester.