Fudbaleri Barselone savladali su u okviru sedmog kola španske Primere ekipu Levantea sa 3:0 i na taj način stigli do svog dvanaestog boda u sezoni.

Barselona se prije ovog meča nalazila u prilično lošoj situaciji s obzirom da ekipa nakon odlaska Lionela Mesija u Pari Sen Žermen ima velikih problema da uđe u pobjednički ritam i seriju dobrih rezultata.

Već u šestom minutu srpski internacionalac Nemanja Radoja je skrivio jedanaesterac, a Memfis Depaj je bio jako siguran za vođstvo Katalonaca.

Osam minuta nakon toga Barselona je postigla i drugi gol, a on je ovaj put bio djelo Luka de Jonga koji se našao u situaciji jedan na jedan sa protivničkim golman i lagano ga matirao.

Novu priliku domaći su imali preko Đerara Pikea čiji šut je završio pored stative, da bi u finišu prvog dijela igre Aita Fernandeza na nove muke stavio depaj, ali je golman Levantea ovaj puta pokazao klasu.

Na startu drugog dijela rukavice gostujućeg golmana opet su se morale zagrijati jer je raspoloženi Depaj još dva puta dospio u dobru priliku.

Nizale su se i u nastavku prilike za Barselonu, lopta je gotovo konstantno bila na polovini Levantea, a posljednji gol viđen je u prvom minutu nadoknade vremena kada je loptu od sredine terena vukao Ansu Fatu, namjestio se na nekih 25 metara od gola i preciznim šutem postavio konačnih 3:0.

Barselona će u narednom kolu gostovati Atletiko Madridu, dok će Levante takođe biti gost ekipi Majorke.