Bavarci bez puno muka slavili na gostovanju kod fenjeraša

Bajern Minhen pobijedio je Grojter Firt rezultatom 3:1.

Minhenski Bajern nastavio je niz neporaženosti i u šestom ovosezonskom meču u Bundesligi, a danas je rezultatom 3:1 slavio na gostovanju kod Grojter Firta. Tomas Miler doveo je Bavarce do prednosti u desetom minutu, a vođstvo gostiju povećao je Džošua Kimih 20 minuta poslije.

Potencijalna prekretnica u ovom meču mogao je biti crveni karton Bendžamina Pavara u trećem minutu nastavka, ali sve sumnje oko pobjednika meča otklonjene su kada je minhenski tim poveo s 3:0 u 68. minuti, a tada je sopstvenu mrežu zatresao Sebastian Grisbek. Dvije minute prije kraja utakmice utješni pogodak za domaćina postigao je Sedrik Iten.

Bajern je nakon šest kola, pet pobjeda i jednog neriješenog rezultata prvoplasirana ekipa Bundeslige, dok je Grojter Firt s tek jednim osvojenim bodom posljednji na tabeli.