Augsburg
Photo by Philippe Ruiz/Xinhua

Augsburg je na domaćem terenu rezultatom 2:1 savladao minhenski Bajern na otvaranju 12. kola Bundeslige. Mads Pedersen i Andre Han pogađali su za domaćina, dok je utješni gol za goste postigao Robert Levandovski.

Fudbaleri Augsburga danas su šokirali lidera na tabeli Bundeslige i svoje komšije minhenski Bajern. Domaće je do vođstva doveo Mads Pedersen u 23. minuti, da bi u 36. povećao Andre Han. Konačnih 2:1 postavio je Robert Levandovski sedam minuta prije odmora.

Imali su gosti puno veći broj napada i svu statistiku na svojoj strani, ali je u ovom okršaju bavarskih timova ipak slavio domaći sastav.

Augsburg, Bavarska nije samo Minhen: Augsburg šokirao Bajern u komšijskom derbiju
Photo by Srdjan Stevanovic

Bajern je bio tim koji je imao inicijativu u početku utakmicu, ali putem brojnih centaršuteva nisu uspjeli da stvore konkretne opasnosti, a domaći sastav iskoristio je svoju prvu šansu. Najbolje se u šesnaestercu minhenskog tima u gužvi snašao Mads Pedersen koji je u 23. minuti iz prvog dodira pogodio mrežu malo pokraj desne stative.

Gosti su potom krenuli u još veću ofanzivu, ali ih je šokirao novi gol Augsburga koji je došao u 36. minuti kada je Andre Han glavom pogodio uz lijevu stativu nakon centaršuta Jaga poslije odličnog driblinga.

Samo dvije minute poslije Robert Levandovski je na drugoj strani uputio udarac iz prvog dodira unutar šesnaesterca na asistenciju Tomasa Milera i pogodio za smanjenje zaostatka svog tima.

Augsburg

Već na otvaranju drugog dijela igre kada je Levandovski propustio odličnu priliku šutiravši daleko od gola Bajern je najavio da će konstantno napadati do kraja utakmice. Lako su gosti dolazili do gola, ali nikako nisu uspijevali da loptu na kraju pošalju u mrežu. 15 minuta prije kraja Alfonso Dejvis je odlično šutirao iz neposredne blizine, ali je lopta prošla par centimetara pored desne stative.

Deset minuta prije kraja ponovo je u sjajnoj prilici bio Levandovski, ali je to zaustavio Rafal Gikevic, a odbijenu loptu u mrežu nije uspio smjesiti Dejvis. Do kraja utakmice još su u 84. minuti pokušali Džamal Musiala i Miler, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Bajern je i pored drugog poraza ove sezone ostao na prvom mjestu sa 28 osvojenih bodova, četiri više od Borusije iz Dortmunda, dok je Augsburg trećom pobjedom došao do 12. boda i napustio zonu ispadanja.