Bešiktaš u pravoj goleadi protiv Bašakšehira potvrdio kandidaturu za titulu (VIDEO)

Fudbaleri Bešiktaša savladali su na gostovanju ekipu Bašakšehira sa 3:2 u 30. kolu Superlige Turske.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća počeo je sa klupe duel protiv Bešiktaša, a već u četvrtom minutu Danijel Aleksić je sa desetak metara pogodio prečku. Tri minuta kasnije Vinsent Abubakar je uzvratio na drugoj strani i njega je zaustavila stativa i već tada se moglo vidjeti da će utakmica biti veoma zanimljiva.

Narednu priliku imao je Enco Kriveli u 21. minutu kada je izašao jedan na jedan sa Ersinom Destanogluom, ali je golman Bešiktaša sjajno reagovao. Pred sami odlazak na odmor lopta je došla do Kajla Larina na pet metara, on je pokušao petom i lopta je zakačila jednog od igrača domaćih, te je tako prevarila golmana za vođstvo gostiju od 1:0 u 42. minutu.

Nisu dugo čekali igrači Bašakšehira da izjednače, Aleksić je ubacio sa lijeve strane, a Deniz Turuč je glavom pogodio za 1:1 u 52. minutu. U 68. minutu prvotimci Bešiktaša su izveli korner, a najviši u skoku je bio Velinton i doveo je goste u vođstvo od 2:1

Odmah nakon toga Višća je zamjenio Aleksića, a u 75. minutu je jedan igrač Bešiktaša pokušao izbaciti loptu van šesnaesterca, no loše je zakačio i poslao Demba Bi koji je bez većih problema izjednačio na 2:2.

U 84. minutu je uslijedio trenutak magije Brazilca Josefa koji je maestralno primio loptu u šesnaestercu, oslobodio se svog čuvara i donio veoma bitna tri boda Bešiktašu sa konačnih 3:2.

U narednom kolu Bešiktaš dočekuje Fenerbahče, dok Bašakšehir gostuje Denizlisporu.