U okviru četvrtog kola Primere, Elče i Betis su kao gosti savladali Hetafe i Granadu rezultatima 1:0, odnosno 2:1.

Obje pobjedničke ekipe sada imaju po pet bodova i zauzimaju devetu i desetu poziciju na tabeli.

Ekipa Elčea je slavila golom Lukasa Pereza, koji se u 69. minutu sjajno oslobodio čuvara, a potom je zatresao mrežu protivnika.

U 83. minutu, Johan Mohika je bio blizu da udvostruči vođstvo svog tima, međutim pogodio je stativu i ostalo je 1:0.

Betis je do vođstva stigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a strijelac je bio Rodri, koji je fantastično šutirao lijevom nogom iz šesnaesterca i golman domaćina nije imao nikakve šanse da to zaustavi.

Granada je izjednačila u 66. minutu, kada je Luis Suarez bio precizan sa ivice šesnaesterca, a konačan rezultat, 2:1 za sastav iz Sevilje, postavio je Serhio Kanales u 89. minutu.