Nekadašji italijanski fudbalski sudija Gracijano Ćezari je prokomentarisao za “SportMediaset” odluku svog mlađeg kolege Danielea Doverija da dosudi penal nakon faula Matije De Šilja nad Edinom Džekom.

Inter je juče u finalu italijanskog Superkupa savladao Juventus sa konačnih 2:1, a jedan od presudnih momenata je sigurno bio penal nad Edinom Džekom tokom prvog poluvremena.

Njega je faulirao defanzivac Juventusa Matija De Šiljo, nakon čega je glavni arbitar meča Daniele Doveri dosudi najstrožu kaznu koju je u gol pretvorio Lautaro Martinez.

“Džeko se dobro ubacio ispred De Šilja kome nije preostalo ništa drugo nego da ga obori. Veoma čist penal”prokomentarisao je nekadašnji sudija Gracijano Ćezari.

Inter je do pobjede u Superkupu došao veoma kasno, odnosno tokom produžetaka u 120. minutu i to golom već pomalo zaboravljenog Aleksisa Sančeza.