Fudbaleri Crvene zvezde u okviru 17. kola Superlige Srbije na gostovanju Zlatiboru u Užicu upisali su novu pobjedu rezultatom 1:0, a domaćinu je presudio napadač “crveno-bijelih” Ričmond Boaći.

Prvu konkretnu priliku na ovom meču imali smo priliku vidjeti kada se igrao 16. minut igre, a sve oči bile su uprte upravo u Boaćija koji je poslije sjajnog centrašuta Marka Gobeljića zatresao prečku.

Priliku za “popravni” imao je već dvije minute poslije, kada je golman domaćih Dušan Čubraković morao vaditi loptu iz mreže. Srđan Spiridonović izveo je slobodan udarac, a nakon velike gužve u šesnaestercu Zlatibora na pravom mjestu pronašao se reprezentativac Gane i postigao svoj 60. gol u jubilarnom stotom meču za Crvenu zvezdu.

Od trenutka kada su puleni Dejana Stankovića ostvarili vođstvo ritam utakmice je vidno opao, a pred sam kraj prvog poluvremena zaprijetili su Aleksa Vukanović i Veljko Nikolić. Ipak, promjene rezultata nije bilo.

Terenska inicijativa “crveno-bijelih” nastavila se i u drugom poluvremenu, a šanse koje su se ređale kao na traci nisu iskoristili italijanski napadač Dijego Falćineli u dva navrata i ranije pomenuti Vukanović.

Najozbiljniju šansu da udvostruče prednost fudbaleri Zvezde imali su u 88. minutu preko Gelora Kange koji je nekoliko minuta ranije zamijenio Boaćija, ali sjajnom reakcijom Čubrakovića rezultat je do kraja meča ostao nepromijenjen.

Crvena zvezda sa nova tri boda stigla je do učinka od impresivnih 47 osvojenih poena čime su i dalje ubjedljivo prvi na tabeli Superlige Srbije, dok se Zlatibor nije pomjerio iz “crvene zone” i donjeg dijela tabele.