Ekipa Borusije Menhengladbah trijumfovala je na domaćem terenu protiv ekipe Šalkea sa 4:1 u devetom kolu njemačke Bundeslige.

Raspoloženi nakon ubjedljve pobjede nad Šahtjorom u Ligi šampiona, ekipa Marka Rosea nastavila je u istom ritmu i u domaćem prvenstvu. Prvi gol postigao je Florijan Nojhaus u 15. minutu, da bi pet minuta kasnije Benito Raman izjednačio na 1:1, tako što je lobovao Jan Somera. Nojhaus je 36. minutu sjajno proigrao Oskara Vendta koji je vratio prednost svom timu (2:1).

Mladi Markus Tiram se najbolje snašao u šesnaestercu u 52. minutu i postigao gol za 3:1, da Alsane Plea u 80. minutu asistirao Hanesu Volfu za konačnih 4:1.

Naredni meč Borusija Menhengladbah gostuje Frajburgu, a Šalke dočekuje Bajer Leverkuzen.