Sporting je finalu Liga kupa Portugala, ili popularnog “Taca de Liga” pobijedio Bragu rezultatom 1:0.

Nije prvo poluvrijeme obilovalo prilikama. Obje ekipe pristupile su rezervisano, sa obzirom da je ulog bio trofej. Teren je bio natopljen vodom, što je dodatno otežavalo igračima i jednog i drugog tima.

Nakon nešto više od pola sata igre oba tima ostala su bez svojih trenera, pošto je sudija Tijago Martins poslao u svlačionicu Rubena Amorima i Karlosa Karvalhala.

Do gola i velikog slavlja Sporting je stigao u 41. minuti. Ušao je Pedro Poro u kazneni prostor Brage i snažno šutirao, a sve što je Mateus Mateus mogao bilo je da ode po loptu u svoju mrežu i proslijedi je na centar.

Napadala je Braga čitavih drugih 45 minuta. Rijeđale su se prilike ispred gola “Lavova“, ali nijedna nije bila dovoljno dobra da lopta završi iza leđa Antonija Adana.

Bio je ipak golman Sportinga nemoćan u 72. minuti kada je Paulinjo dobro istrčao kontranapad i šutirao snažno iz prve lijevom nogom, no na sreću zeleno-bijelih lopta je završila na prečki, koja se dugo nakon toga tresla.

Pred kraj meča napadač Sportinga Pedro Goncalves je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i morao ranije u svlačionicu, ali teško da ga je to mnogo potreslo, jer je njegov tim nekoliko minuta nakon toga podigao trofej pobjednika Liga kupa.

Braga nije uspjela da odbrani trojef u ovom meču, a Sporting je drugi put ove sezone uspio da savlada Bragu.