U prvom polufinalnom susretu portugalskog fudbalskog Kupa, snage su odmjerili Braga i Porto. Poslije prvih 90 minuta rezultat je 1:1.

Poslije devet minuta fudbala na Braginom stadionu, gosti su poveli. Imao je mnogo sreće Mehdi Taremi, koji je tukao sjajno lob udarac sa nekih 20 metara od gola Brage. Golman domaćih Mateus je napravio veliku grešku, istrčao je, lobovan je i Porto je tada poveo sa 1:0.

Taremi je bio najraspoloženiji za igru, u 32. minutu je primio precizan pas i imao vremena da nacilja u donji lijevi ugao. Međutim, Mateus ga je uspio pročitao i lijepo mu odbranio šut. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 1:0 za Porto.

Već u 50. minutu probali su domaći da dođu do rezultatskog egala. Andraz Sporar je primio odlično dodavanje i pucao po golu, ali je lopta otišla lijevo od gola. Porto je i dalje vodio, ali odbijala je Braga da se preda bez borbe.

Posljednjih 20 minuta meča Porto je proveo sa igračem manje. Fernando Diaz je napravio oštar prekršaj i morao je napustiti teren, te ostaviti svoju ekipu na cjedilu.

Probali su domaći preko Franseržia doći do gola. On je bio najviši u skoku, te pokupio perfektno dodavanje, ali srećom za golmana Porta, lopta je završila iznad prečke.

Međutim, Braga je u 12. minutu sudijske nadoknade uspjela doći do  gola, koji im obezbjeđuje mirniji odlazak u drugu utakmicu protiv istog rivala. Franseržio je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, došao je do odbijane lopte i zakucao ju po sredini gol. To je bilo konačnih 1:1.