Osasuna je rezultatom 3:2 pobijedila Kadiz u utakmici 28. kola španske Primere.

Interesentnu utakmicu visokog intenziteta odigrali su danas dvije rezultatski neopterećene ekipe u španskoj Primeri, Osasuna i Kadiz. Do prve šanse na meču stigli su gosti u devetoj minuti. Entoni Lozano je gađao lijevu stranu gola iz šesnaesterca, a pogodak je fantastičnom intervencijom spriječio Perez Huan. Nakon pola sata igre domaćinu je zaprijetio i srpski fudbaler Ivan Šaponjić, čiji udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

Sedam minuta prije odmora početni rezultat se promijenio, a povela je Osasuna iz svoje prve ozbiljnije prilike na utakmici. Centaršut Manuela Sančeza odlično je ispratio Ante Budimir, a potom preciznim udarcem glavom pogodio mrežu ostavivši Davida Đila bez puno šansi.

U četvrtoj minuti nastavka gosti dolaze do izjednačenja. Neoprezan je u svom šesnaestercu bio David Garsija, a njegov oštar start na protivničkog igrača sudija je okarakterizovao kao penal i tako dao šansu Šaponjiću da sa bijele tačke poravna rezultat. Srpski fudbaler odabrao je istu stranu kao golman, ali je njegov udarac bio toliko jak, da protivničkom čuvaru mreže nije preostalo ništa drugo nego da izvadi loptu iz svoje mreže.

U 63. minuti utakmice Havijer Martinez Kalvo je zamalo kreirao preokret, ali je nakon što je predriblao golmana uspio promašiti prazan gol. Ono što nije uspjelo njemu, 15 minuta prije kraja meča uradio Budimir. Hrvatski reprezentativac lijevom je nogom prihvatio dodavanje Džonija, a potom snažnim udarcem pogodio mrežu uz samu stativu.

Pitanje pobjednika riješeno je četiri minuta prije kraja, kada je s bijele tačke precizan bio Roberto Tores i time donio prednost od 3:1 domaćoj ekipi, a poraz Kadiza u prvoj minuti sudijske nadoknade ublažio je Alberto Perea koji je prvi stigao do odbijene lopte pred golom Osasune.

Ovim rezultatom ekipe su zamijenile svoje pozicije na tabeli, pa je sada Osasune na 11. poziciji s 44 osvojena boda, dok se Kadiz nalazi na jednom mjestu ispod s jednim bodom manje.