U terminu od 15:30h odigrano je pet utakmica njemačke Bundeslige. Pobjede su odnijele ekipe Volfsburga, Frajburga i Bokuma, dok je Grojter Firt remizirao s Arminijom, kao i Ajntraht s Augzburgom.

Bokum je rezultatom 2:0 na domaćem terenu savladao Majnc. U 21. minuti utakmice domaći su došli do prednosti nakon što je Gerit Holtman primio loptu na sredini terena, a potom se sjurio ka golu protivnika i nakon nekoliko odličnih driblinga poslao loptu u mrežu. Mreža Robina Centnera tresla se i na isteku pola sata igre, ali je tada pogodak Simona Colera poništen zbog ofsajda. Konačnih 2:0 postavio je Sebastian Polter u 56. minuti utakmice.

Domaću pobjedu ostvario je i Frajburg koji je porazio favorizovanu Borusiju iz Dortmunda. Utakmica je otvorena fantastičnim pogotkom Vinćenca Grifa u šestoj minuti, kada je italijanski fudbaler iz slobodnog udarca uz pomoć stative postigao pogodak. Roland Salai u osmoj je minuti drugog dijela povećao na 2:0, a konačan rezultat na 2:1 autogolom postavio je Janik Kejtel pola sata prije kraja utakmice.