Bundesliga: Hladan tuš za Bajern u Majncu, Milionerima igrač manje nije prepreka za tri boda (VIDEO)

U okviru 31. kola Bundeslige, Majnc je na svom terenu savladao minhenski Bajern sa 2:1, a Borusija Dortmund je kao gost rezultatom 2:0 bila bolja od Volfsburga.

Bavarci su propustili priliku da se odvoje od Lajpciga na 13 bodova prednosti.

Majnc je došao do prednosti već u trećem minutu, a gol je nakon kardinalne greške Manuela Nojera postigao Džonatan Burkardt.

Bavarci su preuzeli posjed lopte, međutim to im nije donijelo željeni preokret. Domaćini su imali još nekoliko dobrih napada, ali nisu povećali vođstvo.

Ipak, u 38. minutu je došlo do drugog pogotka u mreži gostiju.

Filip Mvene je odlično centrirao iz slobodnog udarca, a Robin Kvaison se najbolje snašao u šesnaestercu i glavom matirao protivničkog golmana za 2:0.

Do kraja poluvremena, nije bilo više promjena i ovim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Bavarci su i u drugom dijelu imali terensku inicijativu i mnogo više pokušaja, ali ništa od toga nije bilo dovoljno konkretno da ih vrati u igru.

Uspjeli su smanjiti u 95. minutu, kada je Robert Levandovski iskoristio kiks odbrane Majnca, međutim nije bilo vremena za nešto više i konačan ishod je ostao 2:1.

Borusija Dortmund je na krilima Erlinga Halanda savladala Volfsburg.

Mladi Norvežanin je u 12. minutu bio na pravom mjestu nakon velike greške protivnika, te je to mirno pretvorio u vodeći gol.

Volfsburg je u 38. minutu imao dobru priliku da izjednači, ali Janik Gerhart nije bio dovoljno precizan iz šesnaesterca i lopta je završila pored gola.

Ovo je bilo i posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, pa se na veliki odmor otišlo sa 1:0.

I jedni i drugi su pokušavali zatresti mrežu suparnika na otvaranju drugog poluvremena, no to im nije polazilo za rukom. U 59. minutu, Džad Belingem je dobio drugi žuti karton, pa su “Milioneri” nastavili susret sa igračem manje.

To im ipak nije smetalo da dođu do trijumfa. Uspjeli su odbiti sve nalete domaćina, a Haland se u 68. minutu po drugi put upisao u listu strijelaca. Ovog puta je sjajno istrčao kontru poslije dobrog pasa Mahmuda Dahuda i nije mu bilo previše teško da savlada golmana Volfsburga.

Domaćini su ovdje bili potpuno nokautirani i nisu smogli snage da se vrate, pa je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu ostalo 2:1.