Čekićari deklasirali desetkovanu Aston Vilu, Lids utišao Kanarince

Danas su odigrane dvije utakmice u okviru desetog kola engleske Premijer lige, a pobjede su upisale ekipe Lidsa i Aston Vile.

Fudbaleri Lidsa savladali su u gostima ekipu Noriča u utakmici u kojoj golova nije bilo do 56. minuta, a u naredna četiri su viđena čak tri pogotka.

Lids je do prednosti došao kada je u 56. minutu na asistenciju Danijela Džejmsa loptu u mrežu poslao Rafinja. Dva minuta kasnije Endrju Omobamidele je poravnao rezultat, da bi u 60. minutu Rodrigo veoma lijepim golom iz daljine postavio konačnih 2:1.

Norič će u narednoj rundi gostovati Brentfordu, dok će Lids biti domaćin Lesteru.

Vest Hem je bio prilično ubjedljiv na gostovanju kod Aston Vile u utakmici koju je dobio sa 4:1. Poveli su gosti u sedmom minutu preko Bena Džonsona, ali je Oli Votkins izjednačio u 34. minutu, a četiri minuta kasnije Deklan Rajs je doveo “Čekićare” u vođstvo.

U nastavku igre je u 50. minutu crveni karton dobio  Ezri Konsa, što je u velikoj mjeri odlučilo susret. Od toga momenta Vest Hem je mnogo lakše kreirao šanse, ali i što je najbitnije, postizao golove.

Votkins je u 56. minutu pogodio prečku, a treći gol za ekipu sa “Vila parka” djelo je Pabla Fornalsa iz 80. minuta. Konačnih 4:1 postavio je Džerod Bouen u 84. minutu.

Aston Vila će u narednom kolu igrati u gostima protiv Sautemptona, dok će Vest Hem biti domaćin Liverpulu.