Čelsi zakazao veliko finale sa Liverpulom

Fudbaleri Čelsija savladali su Kristal Palas sa 2:0 u polufinalu FA Kupa.

U prvom poluvremenu igralo se poprilično oprezno na obje strane, a najveću priliku imali su igrači Kristal Palasa u 36. minuti kada je udarac Čeika Kujatea zaustavio golman Čelsija Eduar Mendi. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

Novu veliku šansu imao je Kujate u 61. minuti, ali ponovo nije bio precizan, da bi četiri minuta kasnije Kai Haverc pronašao Ruben Loftus Čika koji je sjajno matirao golmana Džeka Batlanda i tako doveo “Plavce” u vođstvo.

Drugi gol Čelsi je postigao u 76. minuti kada je Mejson Maunt i riješio dilemu pobjednika na ovom meču.

U finalu FA Kupa Čelsi će igrati protiv Liverpula koji je juče pobijedio Mančester siti sa 3:2. Utakmica je na programu 14. maja na Vembliju.