Danas je odigrano devet utakmica 22. kola drugog po rangu takmičenja u Engleskoj – Čempionšipa.

Norič je na svom terenu remizirao protiv Kvins Park Rendžersa rezultatom 1:1, a oba pogotka postignuta su sa bijele tačke.

Nije u prvom poluvremenu bilo golova, a domaći su do prednosti došli u 74. minuti kada je sa najstrožije kazne precizan bio Temu Puki. Izjednačenje i bod Kvins Park Rendžersu donio je deset minuta kasnije Brajt Osaji-Samuel, a prosto je nevjerovatno šta je ovaj fudbaler promašio u nadoknadi vremena za sva tri boda svoje ekipe.

Bosanskohercegovački fudbaler Mario Vrančić odigrao je svih 90 minuta utakmice.

Hadersfild je na svom terenu pobijedio Blekburn Roverse rezultatom 2:1, a gol za pobjedu domaći su postigli u nadoknadi vremena.

Prvo je Muhamadu Sar doveo “Roverse” u prednost u 53. minuti, ali je Sam Galager izjednačio četiri minute prije kraja i svi su mislili da će to biti konačan rezultat.

Ipak, na isteku vremena Sar je još jednom i posljednji put pobjegao odbrani gostiju i matirao golmana za tri boda i veliko slavlje klupe Blekburna.