Regenzbrug
printscreen

Regenzburg je u četvrtom kolu drugog ranga njemačkog fudbala savladao Šalke rezultatom 4:1.

Njemački drugoligaš Regenzburg, kojeg s klupe predvodi bosanskohercegovački stručnjak Mersad Salimbegović, upisao je i četvrtu pobjedu iz istog broja odigranih utakmica ove sezone. Danas je “Janstadionu” gostovao Šalke, a velikan iz Gelzenkirhena na put je ispraćen sa četiri gola u svojoj mreži.

Prednost do velikog odmora domaći su imali na osnovu gola s otvaranja utakmice, kada je u osmoj minuti pogodio Jan-Niklas Beste. Povećanje prednosti stiglo je u 55. minuti golom Stiva Brajtkrojca, a na 3:0 je 18 minuta poslije poveao David Oto. Simon Terode je devet minuta prije kraja postigao utješni gol za Šalke, a konačnih 4:1 četiri minute prije kraja utakmice postavio je Sarprit Sing

U ovom trenutku Regenzburg je usamljen na prvoj poziciji s maksimalnim učnikom, a drugoplasirani Paderborn nakon četiri odigrana kola ima četiri boda zaostatka za liderom.