Fudbaleri Čelsija savladali su u osmom kolu engleske Premijer lige ekipu Brentforda u gostima sa 1:0 i na taj način izbili na lidersku poziciju premijerligaške tabele.

Veliku priliku da dovede Brentford u vođstvo propustio je Brajan Mbeumo kada je u 21. minutu pokupio jednu odbijenu loptu, ali je lopta koju je uputio ka golu pogodila stativu.

U posljednjem minutu prvog poluvremena Ben Čilvel je sjajno šutirao sa nekih dvadesetak metara i pogodio mrežu Brentforda i znazno rasteretio svoj tim u nastavku.

U drugom poluvremenu obje ekipe su imale po nekoliko dobrih prilika za gol, a treba napomenuti da Mbeumo u 75. minutu još jednom nije imao sreće pošto je još jednom stativa bila saveznik Čelsija.

Pritisnuo je Brentford do kraja, stvorio sjajne prilike preko Samana Godosa i u dva navrata preko Pontusa Jansona, ali promjene rezultata nije bilo te je ekipa sa “Stamford Bridža” upisala nova tri boda.

Čelsi će u narednom kolu dočekati Norič, dok će Brentford biti domaćin Lesteru.