U okviru 33. kola Serije A, Đenova je kod kuće pobijedila Speciju sa 2:0, Krotone je kao gost savladao Parmu sa 4:3, a Sasuolo je na svom terenu rezultatom 1:0 bio bolji od Sampdorije.

Đenova je ostvarila važan trijumf koji će im pomoći da se što više odvoje od zone ispadanja.

Goran Pandev je postigao gol u 28. minutu, ali učinio je to nakon faula, pa je rezultat ostao nepromijenjen i na veliki odmor se otišlo sa 0:0.

U 62. minutu, Đanluka Skamaća je doveo domaćine do vođstva od 1:0 nakon što je dobro reagovao poslije odbijene lopte, a konačan ishod, 2:0, postavio je Eldor Šomurodov sjajnim udarcem sa vrha šesnaesterca u 86. minutu.

U duelu između domaće Parme i već prežaljenog Krotonea je viđeno čak sedam golova.

Gosti su poveli u 14. minutu preko Lisandra Magaljana, a Hernani je u 29. izjednačio na 1:1. Finiš prvog poluvremena je bio izuzetno loš po domaćine, jer su Simi u 42. i Adam Ounas u 46. minutu doveli Krotone do 3:1.

Žervinjo je u 49. minutu smanjio na 3:2, a Valentin Mihaila je pet minuta kasnije poravnao na 3:3, međutim gosti su ipak došli do trijumfa, a to im je u 69. minutu iz jedanaesterca omogućio Simi.

Sasuolo je stigao do minimalne pobjede nad Sampdorijom, a jedini pogodak je poslije atraktivnih makazica u 69. minutu postigao Domeniko Bernardi.