Dok je porodice Maldini, Milan je miran: Poslije dede i tate, Danijel strijelac u trijumfu Rosonera

Fudbaleri Milana savladali su ekipu Specije sa 2:1 u šestom kolu italijanske Serije A.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama, a jedinu koju treba izdvojiti je ona od Ante Rebića u 38. minutu kada je glavom šutirao pored gola. Bio je Milan dominantniji tim, ipak na pauzu se otišlo s rezultatom 0:0.

Meč je inače zanimljiv i zbog toga što je za prvi tim Milana debitovao Danijel Maldini i tako je naslijedio dedu Ćezarea, koji je debitovao 1954. godine i tatu Paola koji je to uradio 1985. I da ima neka tajna veza između ove porodice i Milana potvrdio je Danijel u 48. minutu kada je sačekao loptu od Pjera Kalulua i onda je glavom smjestio iza protivničkog golmana za 1:0.

Utakmica nije obilovala prilikama, a jednu je u 63. minutu propustio Rafael Leao kada je sa vrha šesnaesterca šutirao pored gola. Domaći tim se nije predavao i uspjeli su da dođu do izjednačenja u 80. minutu.

Danijel Verde je dobio loptu na desnoj strani, oslobodio se svog čuvara i sa nekih desetak metara uspio je da postigne gol za 1:1.

Nije dugo trajalo slavlje domaćih, jer se Brahim Dijaz odlično snašao u šesnaestercu i sa pet metara probacio loptu kroz noge golmanu Specije za novo vođstvo Milana od 2:1.

Igrači Milana sačuvali su prednost do kraja meča i tako su stigli do pete pobjede u prvenstvu i opet su došli na prvo mjesto na tabeli.

U narednom kolu Milan gostuje Atalanti, a Specija gostuje Veroni.