Drama u završnici za podjelu bodova na sjeveru Engleske (VIDEO)

U 28. kolu Premijer lige na sjeveru Engleske Njukasl je dočekao Aston Vilu tražeći pobjedu koja će ga odvojiti sa nesigurne 16. pozicije na tabeli. Utakmica je završena rezultatom 1:1, što nije uticalo na stanje na tabeli.

Uspavanost dvije ekipe koje su rezervisano pristupile ovoj utakmici razdrmao je Žoelinton koji je na isteku 14. minute nakon odličnog solo-prodora uputio udarac sa linije šesnaest metara koji krajnjim naporom blokira Ezri Konsa ne dopustivši reakciju svom golmanu.

Koliko je prošlo od prvog sudijskog zvižduka do prve prilike, toliko je bilo potrebno od jedinog do tada uzbuđenja vremena da prođe da bismo vidjeli drugo. Na sličan način je s druge strane posao odradio Trezege, ali on je za razliku od Brazilca prišao nešto bliže protivničkom golu i našao sa u oči u oči situaciji s Martinom Dubravkom koji odlično brani pokušaj francuskog krilnog napadača.

Dvije prilike bile su sve što su ekipe ponudile u prvih 45 minuta, pa se na odmor otišlo sa najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Druge poluvrijeme krenulo je nešto konkretnije, pa je nakon deset minuta igre viđen niz izglednih prilika. Džondžo Šelvi je prvi propustio priliku da sa 16 metara gađa okvir gola, koji je promašio. Anvar Elgazi je pokušao glavom s druge strane, ali je prebacio gol, da bi se u toku tih 120 sekundi desio još jedan napad Njukasla, koji se završio oštrim centaršutem Rajana Frejzera na koji njegovi saigrači nisu dovoljno brzo reagovali, pa je opasnost ispred gola Emilijana Martineza ubrzo otklonjena.

Kako je vrijeme odmicali ekipe su sa sve većom dozom sigurnosti implementovali svoje ideje na terenu, pa je uslijedio period od 20 minuta ispresjecanih faulovima na sredini terena i usporavanju aktivne igre.

Na sljedeću priliku čekalo se sve do osam minuta brije kraja. Tada je Džejkob Marfi šutirao prema golu Aston Vile, ali je Martineza u toj situaciji spasila prečka.

Taman kad se činilo kao da je sve gotovo na scenu je stupio Oli Votkins, najbolji strijelac tima iz Birmingema. Met Target je uputio centaršut, a Votkins u padu udario loptu glavom, poslije čega se ona odbila od blok defanzivca, pa od prečku i završila u Dubravkinoj mreži.

Domaći nisu pustili da se na tome završi. U posljednjim sekundama utakmice, nakon niza ubačaja stvorila se velika gužva pred golom Martineza, gdje se najbolje snalazi Džamal Laskeles koji glavom šalje loptu u mrežu gostiju nakon ubačaja Marfija.

Neriješen rezultat nije mijenjao stanje na tabeli, pa će u narednom kolu Aston Vile s devete pozicije dočekati Totenhem, a Njukasl će sa 16. pozicije putovati u goste Brajtonu.