Druga pobjeda Šalkea u prvenstvu, Majncu pripala goleada protiv Kelna (VIDEO)

Ekipa Šalkea ostvarila je tek drugu pobjedu u sezoni i to nad ekipom Augzburga od 1:0, dok je Majnca bio bolji od Kelna sa 3:2 u 28. kolu njemačke Bundeslige.

Navijači Šalkea već su se pomirili sa sudbinom da će naredne sezone gledati svoj klub u Cvajti, a danas su im igrači pružili bar to zadovoljstvo da ostvare još jednu pobjedu u Bundesligi. Gol odluke dogodio se u četvrtom minutu kada je nakon velike greške golmana Suat Serdar bio na pravom mjestu i pogodio je za konačnih 1:0.

Majnc je poveo u 11. minutu kada su oduzeli loptu igračima Kelna, a Žan-Paul Boatis je zatresao mrežu sa vrha šesnaesteraca. Na 1:1 izjednačio je Ondrej Duda u 43. minutu sa bijele tačke. Potpuni preokret na utakmici donio je Eljes Škiri u 61. minutu kada je lopta došla do njega nakon centaršuta Jonasa Hektora iz slobodnog udarca.

Majnc je izjednačio četiri minuta kasnije poslije brzo napada i ubacivanja Boatisa za Karima Onisiva, koji uklizavanjem postigao gol za 2:2. Pobjedu gostima donio je Leandro Bareirao predivnim golom sa vrha šesnaesteraca u 91. minutu.