Stiven Džerard je doveo Aston Vilu do treće pobjede od kada je preuzeo klub iz Birmingema, a ovoga puta su savladali Lester sa 2:1 na svom “Vila parku”.

Prvi su do prednosti došli igrači Lestera kada je u 14. minutu Harvi Barns postigao lijep gol poslije asistencije Patsona Dake. Nisu prošle ni tri minute vođstva gostiju, jer je Emilijano Buendija glavom proslijedio loptu do Ezrija Konze koji je poravnao na 1:1.

Taman pred kraj prvog poluvremena su domaći došli do drugog gola preko Džejkoba Remzija, ali je njegov pogodak u prvoj minuti nadoknade poništen i sa izjednačenim rezultatom se otišlo na pauzu.

Oli Votkins je u 53. minutu umalo došao do gola, ali je odbrambeni igrač gostujućeg sastava odlično uklizao i spriječio skoro pa siguran gol koji bi doveo Aston Vilu u vođstvo.

Samo minut kasnije niko od defanzivaca Lestera nije mogao da uradi ništa, jer je Konza postigao gol glavom za prednost svoga kluba nad gostujućim sastavom od 2:0.

Ispostavilo se na kraju da je drugi gol Konze bio i posljednji sveukupno na meču, čime je domaći sastav ostavio sva tri boda na “Vila parku” i Birmingemu.