Fudbaleri Intera i Atalante odigrali su neriješeno 2:2 u šestom kolu italijanske Serije A. Drugi gol za Inter postigao je bosanskohercegovački fudbaler Edin Džeko čime je obezbijedio bod svojoj ekipi.

Inter je do vođstva stigao već u petom minutu kada je Nikolo Barela centrirao loptu u kazneni prostor Atalante, a Lautaro Martinez efektnim volej udarcem matirao Huana Musoa.

Još jedan fatastičan pogodak viđen je u 30. minutu kada je Ruslan Malinovski šutirao lijevom nogom sa otprilike 25 metara i pogodio desnu stranu Interovog gola.

Atalanta je šokirala domaće navijače u 38. minutu kada je došla do potpunog preokreta. Samir Handanović je najprije uspio da odbije šut iz daljine, ali je na odbijenu loptu natrčao Rafael Toloi i zakucao je u mrežu domaćih.

Atalanta je i u drugom poluvremenu igrala jako dobro, a u 49. minutu je mogla da ode i na dva gola prednosti, ali je udarac glavom koji je uputio Hose Luis Palomino završio pokraj stative.

Nova velika prilika za goste iz Bergama viđena je u 52. minutu kada je iz slobodnog udarca šutirao Malinovski, ali je na njegovu žalost lopta pogodila stativu.

Inter je do boda stigao u 71. minutu kada je u šesnaestercu Atalante na pravom mjestu bio Edin Džeko koji je pokupio jedan odbijanac i pospremio ga u mrežu gostiju iz neposredne blizine.

U narednom kolu Inter će gostovati Sasuolu, dok će Atalanta u jednom od derbija biti domaćin Milanu.