Empoli vezao tri utakmice bez poraza, Kaljari stigao do sedmog remija

U okviru 16-og kola Serije A Empoli je sa 3:1 savladao Udineze, dok su Kaljari i Torino remizirali rezultatom 1:1.

Okončano je 16-o kolo italijanske Serije A, a u današnjim utakmicama Empoli je sa 3:1 bio bolji od Udinezea, dok su Kaljari i Torino postigli po gol i osvojili po bod.

Empoli je nastavio sa serijom dobrih rezultata i usponu ka gornjem dijelu tabele današnjom pobjedom nad Udinezeom. Pogotkom Žerara Delofeua gosti iz Udina poveli su u 22-oj minuti i sa minimalnom prednošću otišli na odmor, ali se situacija na terenu promijenila u drugih 45 minuta.

Već u četvrtoj minuti nastavka Petar Stojanović je bio vjesnik promjena na terenu kada je postigao gol za izjednačenje, a preokret domaćinu donio je Nedim Bajrami pred okončanje sat vremena igre. Dvanaest minuta prije kraja albanski fudbaler asistirao je Andrei Pinamontiju koji je konačan rezultat utakmice postavio na 3:1.

Kaljari je ugostio Torino i izbjegao nepoželjnu situaciju da upiše deveti ovosezonski poraz, te je uspio doći do sedmog remija, a u nekim trenucima igre bio je nadomak i druge pobjede ove sezone. Nije sve dobro krenulo za ekipu sa juga, te je na isteku pola sata igre Andrea Karboni zatresao sopstvenu mrežu, ali je poravnanje rezultata stiglo u 53-oj minuti kada je Žoao Pedro postavio konačan rezultat na 1:1.

Po okončanju 16-og kola Empoli je 11. sa 23 boda, Torino 13. sa četiri boda manje, sa tri boda manje Udineze je jedno mjesto ispod, dok je Kaljari 19. sa deset bodova.