Espanjol bolji od Granade na svome terenu

Espanjol je na svome “RCDE stadionu” savladao Granadu u 13. kolu španske Primere sa rezultatom 2:0.

Prvu priliku na meču su stvorili domaći kada je fantastičan šut Raula de Tomasa sa 11 metara herojskim naporom odbranio golman Granade Luis Maksimijano u 21. minuti.

Maksimijano je nažalost po goste bio nemoćan devet minuta kasnije jer je gol postigao Adrija Pedroza preciznim i snažnim šutem sa ivice šesnaesterca koji je završio u mreži za 1:0. Do kraja prvog poluvremena De Tomas je uspio ono što u 21. minutu nije, a to je postizanje gola u 42. minuti za ispostaviće se konačnih 2:0.

U drugom dijelu je Granada pokušavala da dođe do gola, ali je Dijego Lopez za njih bio enigma za koju nisu imali odgovora. Najbliže su gosti bili pogotku u 76. minutu nakon sjajnog driblinga Anhela Montora koji je pucao po golu Espanjola.

Ipak, ispriječio se staloženi Lopez i od toga nije bilo ništa. Do kraja susreta ozbiljnijih šansi nije stvoreno ni sa jedne strane terena i sva tri boda su ostala u Barseloni.