Fudbaleri Real Sosijedada i Atletik Bilbaa odigrali su neriješeno rezultatom 1:1 u okviru 29. kola španske Primere.

Fudbaleri obje ekipe ušli su dosta tvrdo u ovaj meč, što je i očekivano imajući u vidu njihove posljednje mečeve u kojima je maksimalno viđeno jedan do dva gola po utakmici. Veliku šansu u 17. minuti imao je Inaki Vilijams koji je dobro šutirao sa ruba šesnaesterca, međutim lopta je pored lijeve stative.

Lijevi bek domaćih Aihen Munjoz morao je ranije u svlačionicu zbog povrede, a zamjenio ga je nekadašnji igrač Arsenala Načo Monreal.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo napade domaćih, međutim nije bilo opasnijih prilika.

Na startu drugog dijela mogli su gosti do prednosti, kada se oslobodio Alehandro Berenger koji je šutirao iz blizine, ali mu je šut blokiran u korner. Ogromna prilika bila je u 72. minuti kada je Portu šutirao iz obećavajuće situacije, međutim lopta je otišla lijevo od gola i mreže su nastavile da iruju na ovom meču.

Četiri minuta kasnije Roberto Lopez je pokušao dovesti svoj tim u vođstvo, ali je loptu poslao desno od gola Unaija Simona.

U 85. minuti na sjajan ubačaj Berengera, glavom loptu u nebranjeni dio mreže pospremio je Asier Viljalibre za vođstvo gostiju.

Igor Subeldia odigrao je do Lopeza koji je u 89. minuti šutirao sa desne strane i postigao prekrasan evrogol za izjednačenje i konačan rezultat ove utakmice.

Narednu utakmicu Real Sosijedad igra protiv Valensije u gostima, dok Atletik Bilbao dočekuje ekipu Alavesa.