FA kup: Notingem Forest izbacio Arsenala, Totenhem preokrenuo protiv trećeligaša

Fudbaleri Notingem Foresta savladali su ekipu Arsenala u trećem kolu FA kupa sa 1:0, dok je Totenhem poslije preokreta bio bolji od ekipe Morkamba sa 3:1.

Na samom startu spomenimo da je Liverpul sa uvjerljivih 4:1 bio bolji od Šrevsberija, gdje su gosti poveli golom Danijela Udoha u 27. minutu. Ipak Kajd Gordon je brzo izjednačio na 1:1, da bi Fabinjo u 44. minutu sa bijele tačke preokrenuo na 2:1. Roberto Firmino je postigoa gol za 3:1 u 78. minutu, a pobjedu od 4:1 donio je Fabinjo u 93. minutu.

Malo je nedostajalo da Totenhem napravi veliki kiks, pošto je Morkamb poveo sa 1:0 u 33. minutu preko Entonija O’Konora. Sve do 74. minuta su gosti vodili, a tada je Hari Vinks izjednačio na 1:1, da bi Lukas Moura preokrenuo u 85. minutu na 2:1, a sve dileme je riješio Hari Kejn u 88. minutu.

Igrači Arsenala su ispali u trećem kolu FA kupa nakon poraza od Notingem Foresta sa 1:0, a gol odluke djelo je Luisa Grabana u 83. minutu.