Fiorentina do punog plijena protiv Salernitane, Vlahović diše za vratom Ronaldu i njegovom rekordu

Fiorentina je na svom terenu “Artemio Franki” savladala posljednjeplasiranu Salernitanu sa 2:0 u okviru 17. kola Serije A, a meč je obijležen novim dostignućem Dušana Vlahovića.

Bolje su meč otvorili gosti koji su u prvih nekoliko minuta stvorili nekoliko poluprilika, ali ništa preozbiljno da bi se zaprijetilo golmanu domaćih Pjetru Teraćanu.

Fiorentina je do prvog gola došla nakon što se u 31. minutu lopta odbila na nekih 16 metara od gola Salernitane, a na nju je naletio Đakomo Bonaventura i brilijantnim trivela udarcem postigao gol za konačnih 1:0 u prvom poluvremenu.

Igrao se 51. minutu kada je Dankan poslao sa sredine lopte milimetarski preciznu dubinsku loptu koju je iz prve jednim projektilom u mrežu poslao Dušan Vlahović čime je matirao nemoćnog Vida Beleca.

On je ovim golom sustigao Luku Tonija po golovima u jednoj kalendarskoj sezoni Serije A, odnosno postigao je 31. pogodak. Gosti su umalo došli do jednog pogotka kada je Filipo Deli Kari snažno šutao, ali je njegov udarac u 67. minutu odbranio Teraćano.

U 84. minutu je Vlahović svojim drugim golom na meču nakon asistencije Rikarda Sotila prestigao Tonija i povećao prednost svoje ekipe na 3:0.

On se sada nalazi na samo jedan gol zaostatka od Kristijana Ronalda koji je 2020. godine postavio rekord od 33 postignuta gola u jednoj kalendarskoj godini Serije A.

Konačnih 4:0 je postavio Jusef Maleh koji je naletio na odbijenu loptu poslije šuta Vlahovića i u 90. minutu se upisao u strijelce na ovom meču.